Nyt fra SundhedsKultur

    Redaktion

    Redaktion

    Webmaster

    Tilknyttede journalister

    • Redaktionschef

      Helle Torpegaard
      helle@medicinsketidsskrifter.dk

      Journalister

      Anne Mette Steen-Andersen - videnskabelig redaktør
      Signe Juul Kraft - onkologi, hæmatologi, sundhedspolitik
      Nina Bro - sclerose, sundhedspolitik
      Bo Karl Christensen - diabetes, onkologi
      Maiken Skeem – hjertekar, sundhedspolitik
      Mads Moltsen - gastroenterologi, onkologi
      Henrik Reinberg Simonsen, almen praksis, allround

      Tilknyttede journalister

      Berit Andersen – psykiatri, sundhedspolitik
      Birgit Brunsted - onkologi, hjerte-kar, generelt
      Jette Marinus - respiratorisk
      Maria Cuculiza - kultur, neurologi
      Gorm Palmgren - onkologi
      Marianne Rohweder - overvægt, sundhedspolitik
      Ebbe Fischer - allround
      Natacha Houlind Petersen - allround
      Nana Fischer - allround
      Hanna Sigga Madslund, allround
      Stephanie Hollender, allround

       

      Kommerciel afdeling

      Annoncekonsulent
      Malene Laursen
      malene@medicinsketidsskrifter.dk

      Salgskonsulent
      Helle Garrett
      hg@medicinsketidsskrifter.dk

      Salgskonsulent, Sverige
      Annika Östholm
      annika@medicinskatidskrifter.se

      Webinarer
      Majbritt Laustrup
      majbritt@medicinsketidsskrifter.dk

      Administrativ koordinator
      Anette Kjer Overgaard
      anette@medicinsketidsskrifter.dk

      Konference koordinator
      Christina Ludvig
      christina@medicinsketidsskrifter.dk

      Research
      Birgitte Gether
      Jan Fuhs (automatiseret research)

    Om os